Vyhledávání


Medová masáž

 

Medová masáž je speciální masážní technikou, při níž terapeut polévá záda masírovaného  voňavým rozehřátým medem, který je následně pomalými pohyby vmasírován do kůže klienta. Díky výživným látkám obsaženým v medu a technice masážních pohybů dochází k vyplavování toxinů (škodlivých látek), které se za dlouhou dobu nahromadily v těle klienta a trvale oslabují jeho imunitu.

Detoxikační medová masáž trvá cca 40min, (v závislosti na individuálním průběhu masáže), kdy med v průběhu masáže a v závislosti na množství toxinů v těle klienta mění svou barvu i konzistenci. Důsledkem této mimořádně účinné manuální techniky je nejen vyplavování škodlivin a tím i aktivace vnitřních orgánů, ale zároveň dokonalá celková relaxace organismu. Na závěr celé procedúry klienta čeká cca 10 -ti minutová relaxace s okurkovým zábalem na ošetřované části těla.

Okamžitým efektem této masáže je příjemná relaxace. Pozitivní účinky detoxikace organismu lze hodnotit až po delší době. Doporučení: k celkové medové masáži postačí trojí nanesení medu. Při akutních zdravotních problémech se medová masáž doporučuje 1-2x týdně, v těhotenství postačí jen jedno nanesení, ale například pro uvolnění usazenin v kloubech se doporučuje aplikace medu 2x měsíčně. Jako prevence je vhodná aplikace této masáže 1x měsíčně.